Блискавкозахист

Блискавка - це серйозна загроза для будь-якої будівлі та людей, які в ній перебувають. Вона може стати причиною пожежі та руйнувань, а наелектризоване повітря викличе збої та поломки електроніки. Блискавкозахист перехоплює і відводить струм блискавки, забезпечуючи безпечну експлуатацію будівлі. Система захищає не тільки від прямих влучень у споруду, лінію електропередач, телекомунікації, а й від перенапруг, що виникають через удар блискавки в радіусі до 2 км.

Система блискавкозахисту ділиться на зовнішню і внутрішню. Зовнішній захищає від прямого попадання блискавки. Внутрішня захищає електрообладнання та інженерні системи від імпульсних перенапруг.

ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ БЛИСКАВКОЗАХИСТУ:

  1. зовнішньої:

— блискавкоприймач. Притягує блискавку.

— струмовідвід. Відводить струм блискавки до заземлювача.

— заземлювач. Відводить і розподіляє струм блискавки в земляному ґрунті.

   2. внутрішнього захисту:

— пристрій захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП)

— вирівнювач потенціалів

ПОСЛІДОВНІСТЬ РОБІТ ПІД ЧАС ВСТАНОВЛЕННЯ СИСТЕМИ БЛИСКАВКОЗАХИСТУ:

  1. Детально вивчається план, креслення будівлі, її комунікації, покрівля.
  2. Підбирається тип блискавкозахисту і кількість необхідних пристроїв. Систему можна встановити не тільки на даху будівлі, а й по всьому периметру. Для цих цілей можна використовувати сталеві смуги, що монтуються на стінах будівлі. Якщо дах об'єкта металевий, то він може стати блискавкоприймачем, що спростить монтаж системи.
  3. Складається технічне завдання.
  4. ТЗ узгоджується із замовником.
  5. Підбираються матеріали та обладнання.
  6. Розробляються креслення і пояснювальні записки.
  7. Встановлення блискавкозахисту. Монтаж системи мають право проводити тільки фахівці, які мають спеціальні допуски.
  8. Тестування системи та проведення електричних вимірювань.
  9. Введення в експлуатацію та підписання відповідної документації.

У компанії «Техносистем» Ви можете замовити пасивний і активний блискавкозахист для будь-яких типів будівель. Ми підберемо рівень захисту будівлі залежно від небезпеки об'єкта. Для автомобільних заправок, складів горючих речовин встановимо блискавкозахист третього ступеня, для житлового будинку здебільшого достатньо першого ступеня блискавкозахисту. Над проєктом працюватиме команда професіоналів, що має відповідну кваліфікацію і багаторічний досвід роботи. Для замовлення послуг зі встановлення системи блискавкозахисту телефонуйте нам за телефонами +38 (044) 538-1028; +38 (044) 538-1029 або напишіть на e-mail: technosystem.st@gmail.com.

ВИДИ БЛИСКАВКОЗАХИСТУ:

  1. Пасивна. Вона приймає на себе удар блискавки. Блискавковідвід для такого захисту може бути стрижневим, тросовим або сітчастим. Для житлових будинків і установ обирають стрижневі блискавковідводи, а для промислових об'єктів - тросові та стрижневі. Пасивний захист досить громіздкий, але проста, недорога і перевірена часом система.
  2. Активний. Робота активного блискавковідводу заснована на лазерному та іонному випромінюванні. Система попереджає удар блискавки, створюючи випереджальний розряд. Вона має набагато більший радіус захисту, встановлюється на будь-яку покрівлю, не псує естетичний вигляд будівлі.

ВИРОБНИКИ НА РИНКУ УКРАЇНИ:

 — німецьке обладнання: OBO Bettermann, Dehn Sohne, J. PROPSTER;

— російське обладнання: EZETEK, Voltstream;

— польське обладнання: ELKO-BIS і ORW-ELS (активні блискавковідводи під ТМ GROMOSTAR);

— чеська компанія SALTEK (спеціалізується на ПЗІП);

— іспанський виробник INGESCO;

— французький виробник Citel (спеціалізується на ПЗІП).

НАШІ ОСНОВНІ КЛІЄНТИ:

uk