СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ТА УПРАВЛІННЯ ДОСТУПОМ
Система контролю та управління доступом (СКУД) дає змогу обмежувати вхід-вихід на об'єкт, що охороняється, реєструвати транспорт, що в'їжджає на територію, ідентифікувати людей, які відвідують об'єкт, і дізнаватися мету їхнього візиту.
ЗАВДАННЯ, ЯКІ ВИРІШУЄ СКУД:
- контролює переміщення співробітників і відвідувачів
- обмежує доступ у певні зони об'єкта
- запобігає несанкціонованому проникненню на об'єкт
- дає змогу контролювати робочий час співробітників
- фіксує пересування транспорту
- покращує трудову дисципліну
ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ:
- точки доступу (турнікети, двері, шлагбауми та ін.)
- контролери доступу
- ідентифікатори (ЧІП-ключ, карта, брелок, біометричні дані)
- зчитувачі
- тимчасові датчики
ВИДИ СКУД:
- Автономні. Мають автономний контролер, незв'язаний з іншими контролерами і комп'ютером. Основне завдання системи - рахунок інформації, можливе зберігання інформації, але не її аналіз.
- Мережеві. Контролери пов'язані в одну мережу і управляються центральним комп'ютером. Для їх встановлення потрібне спеціальне програмне забезпечення. Здатні аналізувати інформацію, що надходить: ведуть облік робочого часу співробітників, можуть контролювати місцезнаходження персоналу, видавати звіти. Мережеві СКУД можна інтегрувати з системами протипожежного захисту і з охоронними системами. Ефективність їхньої роботи буде гідно оцінена на великих об'єктах.
ПОСЛІДОВНІСТЬ РОБІТ ПІД ЧАС ВСТАНОВЛЕННЯ СКУД:
- Проводиться огляд об'єкта. Визначається, скільки користувачів на об'єкті, а виходячи з цих даних - необхідна кількість точок доступу. Обговорюється рівень необхідного захисту, які функції має виконувати система.
- Необхідно визначитися, чи повинна система мати захист від несанкціонованого доступу, копіювання, відкриття замків, злому, проникнення.
- Складається технічне завдання і узгоджується із Замовником.
- Підбираються матеріали та обладнання.
- Розробляються креслення і пояснювальні записки.
- Система монтується. Монтаж контролює інженер, який відповідає за проєкт.
- СКУД проходить перевірку працездатності.
- Введення в експлуатацію та підписання документації.
Можлива інтеграція СКУД з іншими системами об'єкта: з пожежною сигналізацією та системою відеоспостереження. Працюючи в комплексі, системи забезпечують максимальний захист, контроль і управління об'єктом.
У компанії «Техносистем» Ви можете замовити встановлення будь-якої системи контролю та управління доступом, її інтеграцію з іншими системами об'єкта і технічне обслуговування СКУД. Для замовлення послуг телефонуйте нам за телефонами +38 (044) 538-1028; +38 (044) 538-1029 або напишіть на e-mail: technosystem.st@gmail.com.
СКУД можна класифікувати за типом використовуваних ідентифікаторів. Якщо як ідентифікатор використовують відбитки пальців, сітківку ока, голос, то такі СКУД називають біометричними. Такі системи встановлюють на важливих об'єктах, щоб унеможливити підробку ідентифікаторів і підвищити безпеку об'єкта. Мінус біометричної системи в тому, що неможливо зробити тимчасовий пропуск на об'єкт.
ВИРОБНИКИ НА РИНКУ УКРАЇНИ:
- українські виробники ««Рікас-Варта», «Меридіан», «ТіСО Трейд», «КАРД-СІСТЕМС»
- німецька компанія Bosch Security Systems
- американський концерн Honeywell security (бренд Ademco)
- шведська компанія Axis Communications AB
- канадська компанія Kantech
- шведська компанія ASSA ABLOY
- чеська компанія 2N TELEKOMUNIKACE
- російські виробники AxxonSoft, КОДОС, Parsec
- французьке обладнання Morpho/Safran (біометричні СКУД)
- латвійський виробник Neurotechnology Systems (біометричні СКУД)